Komiksy o Emilovi z Kremnice môžete vidieť v galérii Akropolička

Komiksy o Emilovi z Kremnice môžete vidieť v galérii Akropolička

Emil z Kremnice vychádza v Kremnických novinách od roku 2015. Všetkých jeho doterajších 47 vydaní môžete vidieť v mini galérii Akropolička pred kinom Akropola.

 

Arter Eniac (Tomáš Cíger), autor komiksov, začal príbeh o Emilovi v čase, keď pracoval v Mestskom kultúrnom stredisku. Myšlienky sa nevzdal ani po tom, čo sa presťahoval do Bratislavy a komiks stále tvorí. ,,Je to určite ťažšie, lebo nie som neustále v centre diania. Inšpiráciu hľadám na internete, v Kremnických novinách alebo počas návštev Kremnice,” hovorí.

Komiksy o Emilovi z Kremnice boli vystavené aj na Kremnických gagoch pred 3 rokmi, kde výstava mala úspech. Komiksy o Emilovi majú však svojský charakter, ktorý možno nie každému sadne. ,,Odporúčam pozerať sa na ne s veľkým nadhľadom,” hovorí autor.

Podľa Tomáša Cígera je veľkou raritou, že noviny samosprávy uverejňujú komiks, ešte k tomu na titulnej strane. ,,Môže byť, že v tomto je Kremnica jediná na Slovensku,” dodáva s tým, že s Emilom má aj väčšie plány. ,,V budúcnosti by som chcel vytvoriť možno viac postáv a komiks by mal širší záber,” hovorí.

Okrem komiksov o Emilovi z Kremnice sa Arter Eniac venuje napríklad aj komiksom o vysávaní pre deti, ktorý vychádza v časopise Bublina. Pracuje tiež na komikse Dobrodružstvá Milana Rastislava Štefánika či na tvorbe videohier.

 

Veronika Chrienová

Redakcia Kremnických novín

Zdieľať tento príspevok.