Mincovňa Kremnica sa rozšírila do Banskej Štiavnice

Mincovňa Kremnica sa rozšírila do Banskej Štiavnice

Počet návštevníkov v Mincovni Kremnica každý rok stúpa. Podnik sa tak rozhodol expandovať do Banskej Štiavnice, kde v auguste otvoril predajňu s expozíciou.

Nová predajňa sa nachádza v budove Kammerhofu v centre Banskej Štiavnice. Priestory predtým využívala predajňa s odlišným zameraním, preto boli nutné úpravy interiéru. ,,Spolupracovali sme s architektom, ktorý navrhol priestor tak, aby ostal v súlade historický ráz miesta s moderným zariadením. Myslím si, že sa nám toto podarilo a priestor predajne je veľmi reprezentatívny,” povedala Ivana Koreňová z Mincovne Kremnica.

Priestor má predajnú a expozičnú časť. V predajnej časti návštevníci okrem iného sortimentu Mincovne nájdu aj suveníry s tematikou Banskej Štiavnice. ,,Suveníry, ktoré ponúkame sú úplne iné ako tie, ktoré dostať bežne. Sú zaujímavé nie len materiálom, ale aj dizajnom,” hovorí Petrášová.

,,Druhá časť priestoru je venovaná expozícii, teda výstave a prezentácií výrobných strojov, procesu výroby, teda razby mince, ale tiež histórii Mincovne Kremnca,” vysvetľuje Petrášová s tým, že návštevníci v predajni nájdu aj mapu sveta, na ktorej sú graficky znázornené všetky krajiny, pre ktoré Mincovňa Kremnica dodala svoje výrobky.

Predajňa má otváracie hodiny prispôsobené sezónnosti, ktorá je pre Banskú Štiavnicu typická. ,,Od mája do septembra je predajňa otvorená každý deň, vrátane víkendov od 9.00 do 18.00, v zimnej sezóne, teda od októbra do apríla bude predajňa otvorená od pondelka do piatku od 10.00 do 17.00, v sobotu od 10.00 hod do 12.00, a v nedeľu bude predajňa zatvorená,” dodáva Petrášová.

V blízkej budúcnosti Mincovňa plánuje v Banskej Štiavnici spustiť možnosť vyrazenia vlastnej mince s tematikou Banskej Štiavnice na raziacom stroji.

 

Veronika Chrienová

Redakcia Kremnických novín

 

Zdieľať tento príspevok.