Leto v Kremnici tento rok bez jarmoku, no na niektoré podujatia sa môžeme tešiť

Leto v Kremnici tento rok bez jarmoku, no na niektoré podujatia sa môžeme tešiť

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu na Slovensku a na neisté podmienky pre hromadné podujatia počas letnej sezóny sa mesto rozhodlo tento rok Kremnický jarmok neorganizovať.

Otvorené však zostávajú koncerty na pešej zóne, ktoré v lete organizuje Kultúrne a informačné centrum mesta. ,,Podľa vývoja situácie ešte uvidíme, či a v akej forme sa koncerty uskutočnia,” uviedla riaditeľka KIC Zuzana Tileschová.

Podobne sú na tom aj podujatia organizované NBS – Múzeom mincí a medailí. ,,Máme stanovené termíny, ale nechávame to ešte otvorené podľa vývoja situácie. Koncert Pavla Hammela, ktorý sa mal konať v júli, je zrušený zo strany interpreta,” hovorí Miriam Kostrianová z NBS-MMM s tým, že Pavol Hammel už múzeu ponúkul termín v roku 2021. ,,Môže sa ešte stať, že niektoré z letných podujatí presunieme na jeseň,” dodáva Kostrianová. Múzeum v septembri oslavuje svoje 130. výročie, pri tejto príležitosti sa Kremničania a návštevníci mesta možno dočkajú väčšieho koncertu. Zväz múzeí na Slovensku odporúča podľa vzoru Francúzov preložiť Noc múzeí a galérií 2020 z pôvodného termínu 16. mája 2020 na sobotu 14. novembra, v tomto termíne predbežne podujatie plánuje zorganizovať aj Múzeum mincí a medailí.

Tradičný festival Petra Michalicu Hudba pod diamantovou klenbou takisto zostáva neistý, podľa riaditeľky KIC zatiaľ vstupenky v predaji nie sú. V pôvodnom režime sa však uskutoční hudobný festival Kremnický hradný organ, ktorý svoj prvý koncert odštartuje 4. júla. ,,Festival bude v pôvodnom rozsahu, zostáva otvorený príchod zahraničných hostí, ktorých ale vieme nahradiť slovenskými interpretmi,” uviedol riaditeľ festivalu Stanislav Kowalski s tým, že koncerty sa uskutočnia v súlade s platnými opatreniami a hygienickými predpismi. ,,Som rád, že jeden z mála kultúrnych podujatí na Slovensku pôjde v pôvodnej forme, lebo veľa ich je zrušených. Veríme, že keďže dovolenky v zahraničí budú tento rok obmedzené, ľudia si prídu vychutnať krásy Kremnice a dobrú hudbu na Mestskom hrade,” dodáva.

Festival humoru a satiry Kremnické gagy zatiaľ pokračuje s prípravami podujatia, ktoré sa má konať na konci augusta.

 

 

Veronika Chrienová

 

Zdieľať tento príspevok.