Stavba Tesca v Kremnici sa posúva, predajne by sme sa sa mali dočkať o rok  

Stavba Tesca v Kremnici sa posúva, predajne by sme sa sa mali dočkať o rok  

Mesto Kremnica vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž na výstavbu nákupného centra v lokalite Sokolského ihriska v septembri 2018. Podmienkou súťaže bolo zachovanie verejných športovísk. Súťaž z troch prihlásených záujemcov vyhrala spoločnosť TESCO STORES SR, a.s. So stavbou predajne a športoviska chcela spoločnosť začať už na jar tohto roka, plány sa však posunuli najmä kvôli pandémii ochorenia COVID-19.

Kým v lete 2019 to ešte vyzeralo s otvorením prevádzky do konca tohto roka nádejne, dnes už je jasné, že sa termín posunie. Dôvodom je najmä pandémia, ktorá ešte prednedávnom výrazne obmedzovala životy ľudí po celom svete. ,,Vzhľadom k tomu, že aj úrady počas mimoriadnej situácie pracovali v obmedzenom režime, posunuli sa nám termíny jednotlivých povolení potrebných k začatiu stavebných prác,” vysvetľuje Ľuboš Pospíchal zo spoločnosti TESCO STORES SR, a.s. Momentálne podľa neho prebieha dokončovanie dokumentácie, ktorá je potrebná k začatiu územného konania. Po ňom by už malo nasledovať stavebné povolenie, ktoré dá zelenú samotným prácam v teréne. ,,Dúfame, že tento rok začneme so stavbou. V priebehu roku 2021 už však určite bude predajňa otvorená,” dodáva Pospíchal.

Športovisko, ktoré sa spoločnosť zaviazala rekonštruovať, by malo mať zachované ihriská na volejbal, beach volejbal a skok do diaľky. Tesco sľubuje vjazdy na parkovisko pre zákazníkov z Ul. Jula Horvátha od existujúcich bytoviek. Pre zákazníkov bude vyhradených 80 parkovacích miest, v návrhu sa spomína aj osvetlenie a dostatok zelene. Súčasťou bude aj fitness centrum.

Podľa primátora mesta Alexandra Ferenčíka bude najskôr vybudované sľúbené športovisko na území dnešného Sokolského ihriska. To potvrdil aj Ľuboš Pospíchal. ,,Športovisko bude určite vybudované zároveň s predajňou alebo skôr,” hovorí.

2020-04-02 Kremnica Zastavovací plán

Veronika Chrienová

Zdieľať tento príspevok.