Nový ferratový svet na Skalke mesto otvorí už v druhej polovici augusta

Nový ferratový svet na Skalke mesto otvorí už v druhej polovici augusta

Lezecký raj pre všetkých návštevníkov Skalky začalo mesto budovať tento rok. Práce sú aktuálne v štádiu dokončovania, novinky by chceli predstaviť v druhej polovici augusta.

Nový ferratový svet v starej časti Skalky by mal byť podľa primátora ALexandra Ferenčíka určený pre širokú verejnosť. ,,Na svoje si prídu skúsení lezci, ale aj najmenšie deti,” hovorí.

Z atrakcií pre náročných je jednoznačne najväčším lákadlom ferrata kategórie F, ktorá má vzniknúť práve v tejto oblasti. Má to byť najťažšia ferrata na Slovensku, je určená pre tých, ktorí už zvládli ferratu s obťiažnosťou E. ,,Veríme, že lezci tu prídu na hranicu svojich možností,” povedal Alexander Ferenčík.

,,Pre širšiu verejnosť môžeme z atrakcií ferratového sveta spomenúť kladiny, vtáčie hniezda, lanové kyvadlo,” vymenúva zástupkyňa primátora mesta Iveta Ceferová a dodáva, že technické prvky v areáli budú poprepájané ferratovými cestami. V oblasti vzniká tiež visutý lanový most, z ktorého sa turisti budú môcť pokochať výhľadmi na Krížnu či Kremnické vrchy. Unikátom bude visutá lávka, ktorá v troch metroch do priestoru ponúkne návštevníkom špeciálny zážitok. ,,To by sme si radi nechali ako prekvapenie,” uviedol primátor Kremnice. Pre úplne najmenších mesto v oblasti pripravuje drevené prvky ako domček či had.

Projekt je realizovaný z finančných prostriedkov mesta Kremnica v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko, Nadáciou EPH a príspevkami súkromných investorov.

Veronika Chrienová

Zdieľať tento príspevok.