Prispieť na úpravy bežeckých tratí môžete aj SMSkou

Prispieť na úpravy bežeckých tratí môžete aj SMSkou

Skalka pri Kremnici láka turistov aj v čase opatrení proti šíreniu ochorenia Covid-19. Do voľnej prírody Kremnických vrchov vychádzajú peší turisti, ale aj bežkári. 
Bežeckým tratiam na Skalke od januára praje vrstva snehu, ktorú upravujú MKL Kremnica, TJ Biela stopa, Búda, s.r.o. a v neposlednom rade ľudia okolo Romana Béreša z Cyklosanté Kremnica. ,,Všetky okruhy na Skalke sú upravené, miestami však ešte je možné, že pod váhou snehu spadne na trate strom,” hovorí Roman Béreš s tým, že po nádielke ťažkého snehu, ktorý napadol cez víkend, popadalo na trate väčšie množstvo stromov. Tie sa podarilo odstrániť vďaka dobrovoľníkom z mesta a okolia. Trate sú podľa snehových podmienok a ich stavu upravované denne.
Bežkári si už aj za predchádzajúce roky zvykli na dobrovoľné prispievanie na úpravu bežeckých tratí. K tradičným možnostiam kúpy nálepky v rôznych hodnotách či náramku v hodnote 2 eurá tento rok pribudla novinka. Možné už je prispieť aj formou SMS na číslo 8886 v tvare skalka. Cena spätnej SMS je 2 eurá.
Náramok je možné si kúpiť v servise Cyklosanté na Skalke, ten však môže byť otvorený v obmedzenom režime. Požičovňa lyží je do odvolania zatvorená z dôvodu nariadenia hlavného hygienika.
 
Veronika Chrienová

Zdieľať tento príspevok.