Žiarsky okres je čierny: testovanie cez víkend opäť aj v Kremnici

Žiarsky okres je čierny: testovanie cez víkend opäť aj v Kremnici

Pre všetkých obyvateľov pripravilo mesto Kremnica aj cez víkend 6. – 7. 2. 2021 2 odberné miesta. Obe budú k dispozícii v čase od 7.00 hod. do 19.00 hod.

 Odberné miesta:

  1. Mestské kultúrne stredisko
  2. Mestská telocvičňa na Dolnej ulici

Do odberných miest môžu obyvatelia mesta prísť v ľubovoľnom čase, prihlasovať sa nie je potrebné. Vzhľadom k momentálnej epidemiologickej situácii MsÚ apeluje na obyvateľov, aby sa na odberné miesto dostavovali postupne a prípadne až v čase, keď bude odberné miesto menej vyťažené.

V radoch nezabudnite dodržiavať odstupy minimálne 2 metre, dýchacie cesty majte vždy prekryté rúškom alebo respirátorom.

Najvážnejšia epidemiologická situácia je podľa ministra zdravotníctva v deviatich okresoch, a to v okrese Partizánske, Šaľa, Zlaté Moravce, Revúca, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Hlohovec, Trnava a Žiar nad Hronom. Tieto okresy sú aktuálne v štvrtom stupni varovania. Na využívanie výnimiek zo zákazu vychádzania teda budeme potrebovať test nie starší ako 7 dní (ak sa na nás nevzťahuje výnimka alebo nemáme doklad o prekonaní ochorenia za posledné 3 mesiace).

Veronika Chrienová

 

 

 

 

 

 
 

Zdieľať tento príspevok.