Pôsobivé video Kremnica / mesto príbehov približuje jedinečnú atmosféru mesta

Pôsobivé video Kremnica / mesto príbehov približuje jedinečnú atmosféru mesta

Promo video Kremnica / mesto príbehov malo premiéru v nedeľu 31. januára na youtube kanále Visit Kremnica.

Nápad na vytvorenie prezentačného spotu, ktorý by pôsobivou formou zachytil rôzne podoby a možnosti Kremnice, vznikol už pred 2 rokmi. Mesto na spracovanie videa oslovilo fotografa a filmára – Kremničana Dominika Janovského. „Zvolil som takú strihovú skladbu a dynamiku, aby to bolo svieže. Prvé zábery centra mesta sú tie najlepšie, pretože pri zahltení vizuálnym smogom na sociálnych médiách to musí byť niečo, čo hneď upúta zrak,“ vysvetľuje Dominik.

Video začína a končí zábermi na pamiatky mesta, čím sa obraz podľa Dominika Janovského rámcuje. Stred videa upútava na možnosti športových aktivít v meste a okolí a zábery z podujatí. Nechýbajú pôsobivé zábery točené z dronu či zaujímavé detaily. „Detstvo som prežil v Kremnici, počas štúdia aj teraz sa sem často vraciam. Kde je najkrajší pohľad na zámok, kde je najlepší západ a východ slnka či časy, v ktorých je najlepšie svetlo, som teda poznal naspamäť,“ hovorí Dominik Janovský o procese zberu materiálov pre video. „Raz som ale musel na Kalvárii čakať hodinu s nastaveným statívom na východ slnka, lebo som to zle odhadol,“ spomína Dominik. „Super bolo točenie interiéru hradu, pretože nie je úplne ľahké sa tam dostať, treba na to povolenie. Zaujímavé bolo točiť makro zábery minerálov, nerastov a zlata, ktoré sú len pár milimetrov veľké,“ doplnil.

Materiál Dominik zbieral viac ako rok a pol, no vo videu nájdeme aj zábery z roku 2015. Celkovo zozbieral 885,35 GB materiálu. „Pomaly s mestom dohadujeme ďalšie videá, ktoré budú koncipované trochu inak,“ hovorí Dominik.

Promo video, ktoré stálo 900 eur, Kremnica použije ako súčasť prezentácie mesta pre návštevníkov.

 

Veronika Chrienová

Zdieľať tento príspevok.