Do škôl sa deti v Kremnici zatiaľ nevrátia

Do škôl sa deti v Kremnici zatiaľ nevrátia

Ani po jarných prázdninách sa deti do kremnických škôl nevrátia. Informovali o tom obe základné školy v meste. 

“Žiaľ, situácia v našom okrese je nepriaznivá a žiaci sa zatiaľ v škole nemôžu učiť. Znamená to pre nás všetkých, že od 22. februára pokračujeme dištančným vzdelávaním,” informuje na svojej stránke Základná škola na Angyalovej ulici. Podobne aj Základná škola Pavla Križku už na svojej stránke oznámila, že deti si ani po prázdninách do školských lavíc nesadnú: “Okres Žiar nad Hronom je stále zaradený medzi čierne okresy. V čiernom okrese školy nesmú byť otvorené. Od pondelka pokračujeme v dištančnom vzdelávaní. Veľmi sme sa tešili na návrat do školy, ale nie je to možné.”

Deti v Kremnici, ktoré navštevujú 2. stupeň ZŠ, v škole neboli už od konca októbra. Žiaci prvého stupňa majú prerušené prezenčné vyučovanie od polovice decembra.

V Materskej škole na Dolnej ulici budú naďalej otvorené zberné triedy pre deti, ktorých rodičia pracujú v kritickej infraštruktúre, resp. im ich charakter práce neumožňuje pracovať z domu. Podľa riaditeľky materskej školy Moniky Golhovej aktuálne tieto triedy navštevuje približne 30 detí.

 

Zdieľať tento príspevok.